Labirent çözen ismini verdiğimiz bu kategoride amaç, verilen süre içerisinde hedef bölgeye en kısa sürede ulaşmak. Hedefe ulaştığı takdirde yeni bir deneme hakkına sahip olan robotun böylece labirenti öğrenip sonraki hakkında daha kısa yoldan ve daha kısa sürede yarışı tamamlaması beklenmektedir. Hıza ve güçlü bir algoritmaya dayalı bu yarışmaya yoğun ilgi olacağını düşünmekteyiz.

Son Yorumlar

6
 • FURKAN DOĞAN User 01-03-2016
  Örnek labrinet pistinden degisim olucak mi yarismada?
 • Erdem Canbalaban Admin 12-02-2015
  Merhaba, robot boyutlarında herhangi bir esneklik payı olmayacaktır. Kurallardaki ölçülerin dışında olan robotlar diskalifiye olacaktır.
 • Yavuz Gedik User 12-02-2015
  Merhaba, Robot uzunluğu max 170mm olarak belirtilmiş ancak 174mm ile katılmak problem oluşturur mu? Esneklik payı olacak mı?
 • Erdem Canbalaban Admin 12-02-2015
  Merhaba Eray, başlangıç bölgesi pistin en dışında bulunan 4 köşeden herhangi birinde olacak. Yani ortalarda bir yerden başlaması mümkün değil. Robotun hedefi bulduktan sonra başlangıç noktasına gelip 3 saniye bekledikten sonra atacağı yeni tur, yeni bir tur zamanı belirleyecek ve bu tur zamanları arasından en hızlı tur, robotun genel tur zamanı olarak alınacak. 2 tur arasında robot başlangıç bölgesindeyken robotunu alıp tekerleklerini silebilirsin. Bu durumda herhangi bir ceza bulunmamaktadır.
 • Eray Aktokluk User 08-02-2015
  Yarışma pistinde başlangıç alanın herhangi bir en köşesi mi olacak yoksa ortalarda dış kısımda bir yerde başlayabilir mi. Bu kurallarda yazılı değil. Ek olarak bir sorum daha vardı; 6 dakika içinde varsayalım 2 dakikada çözdüm sonra başa dönüp 3sn bekledim ve yeni bir hız denemesiyle tekrarladım. sonra bir dönüş daha ve hızımı biraz daha arttırıp tekrar denedim. bunların içinden en kısa süre kayıt altına mı alınacak? (arada ben ellemiyorum robotu kendi yapıyor?) arada tekerlek silmeye süre cezası mı var?
 • Arif CAN User 15-01-2015
  Tez Konum bu konu üzerine
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekiyor!