Sistem Hakkında Genel Bilgilendirme

14/02/2022 06:09:55

Herkese merhaba,
ODTÜ Robot Günleri bilgilendirme ve kayıt websitesine hoş geldiniz. Aşağıda sistem hakkında genel bilgilendirme, robot ve takım kayıtları gibi konuları kendi alt başlıklarında bulabilirsiniz.

Kullanıcı Kaydı

Sisteme kullanıcı olarak kayıt olmak için sitenin sağ üstünde bulunan Kayıt tuşuyla kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt sırasında verdiğiniz bilgileri daha sonra sistem içinden de değiştirebilirsiniz.
Eğer daha önceden bir UORG hesabınız varsa ve şifresini hatırlamıyorsanız, sistemde bulunan şifreyi sıfırla tuşuyla (Giriş -> Şifremi sıfırla) şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
Hem kayıt, hem de şifre sıfırlama aşamalarında email hesaplarınıza email gönderilmektedir. Eğer mail almakta sıkıntı yaşıyorsanız [email protected] adresiyle iletişime geçebilirsiniz.
Her kullanıcının kendine ait 6 haneli kullanıcı kodu bulunmaktadır. Etkinlik günü geldiğinizde lütfen kullanıcı kodunuzu bildiğinizden emin olunuz.

Takım Kaydı

Sistemde istediğiniz kadar takım oluşturabilir, takımlara istediğiniz sayıda kişiyi davet edebilirsiniz. Bazı kategorilere takım olarak kayıt olunması durumunda kişi sayısı sınırlaması olabiliyor. Bu durumda sistem bu konuyla alakalı bir hata mesajı gösterecektir.
Her takımın 6 haneli bir takım kodu bulunmaktadır. Yarışmaya gelmeden önce bu kodu bildiğinizden lütfen emin olunuz.
Takımlar sadece takım kaptanları tarafından yönetilebilmektedir. Eğer takım kaptanlığını başka birine devretmek istiyorsanız bu konuyla alakalı bir maili [email protected] adresine iletebilirsiniz.
Takımlara üye eklerken hesaplı veya hesapsız üye ekleyebilirsiniz.
Not: Daha önceki yıllarda Hesaplı/Hesapsız üye gibi bir ayrım bulunmamaktaydı. Siz yarışmacılarımızdan gelen talepler üstüne böyle bir özelliği hayata geçirdik. Bu taşıma sırasında bir sıkıntı olmuş olmasına karşın, tüm katılımcılarımızdan daha önce kurmuş oldukları takımlara göz atmalarını, eğer yanlış/eksik takım üyesi olması durumunda [email protected] adresi üstünden iletişime geçmelerini rica ederiz.

Robot Kaydı

Sisteme robot kaydı takım veya kişi üstüne yapılmaktadır. Takım robot kayıtları sadece takım kaptanı tarafından yönetilebilir.
Sistemde bulunan her robotun 6 haneli bir robot kodu bulunmaktadır. Lütfen yarışmaya gelmeden robot kodlarını bildiğinizden emin olunuz.
Robot kaydı yapmak için sisteme öncelikle robot eklemeniz gerekmektedir. İlgili kategoriye robotu ekledikten sonra "18. UORG'ye kayıt yap" tuşu aktif olacaktır. Robotu ekledikten sonra bir de robotu 18. UORG'ye kaydetmeniz gerekmektedir.
Daha önceki senelerde kaydettiğiniz robotları yönetebilir, 18. UORG'ye de kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz robotlarda düzenleme yapabilmeniz için daha önceki bir UORG'de yarışmamış olmaları gerekmektedir.

Sorular

Sorular bölümü sitenin üst menüsünden ulaşılabilen, yarışmacılarımızın sorularını sorabilecikleri ve de UORG organizasyon ekibiyle iletişime geçecekleri bölümdür. Sistemde sorulan sorular özel (private) olarak kaydolmakta iken, Sıkça Sorulan Soru özelliği taşıyan sorular da ekibimiz tarafından herkese açık (public) hale getirilebilecektir.
Sistem kullanımı hakkında herhangi bir sorunuz olması durumunda bize [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.
UORG ailesi olarak yarışmada başarılar dileriz.