Otonom IHA Otopilot ve Bilgisayarlı Görü Katılımcılarının Dikkatine

22/02/2020 23:24:39

Hava koşullarından dolayı otonom insansız hava aracı otopilot ve bilgisayarlı görü kategorilerinde değişiklik yapılması kategori üstü kuralları doğrultusunda kararlaştırılmıştır.
Güncellenen hali ile pist deneme sürelesi 5 dakika, yarışma süreleri 8 dakika (5 dakika uçuş + 3 dakika hazırlık) ve maksimum yarışma hakkı 2 sefer olmak üzere güncellenmiştir.
Takımlar için pist denemeleri paylaşılan programdaki gibi gerçekleştirilecek olup takımların açıklanan listedeki deneme ve yarışma saatlerinden en az 20 dakika önce yarışma alanında olması gerekmektedir. Deneme ve yarışma saatlerinden 20 dakika önce yarışma alanında olmayan takımların ilgili deneme veya yarışma hakkı kaybolacaktır. Denemeye katılmak zorunlu değildir.

Tüm takımlar ilk yarışma haklarını belirtilen sıralamaya göre tamamladıktan sonra, aynı sıra ile 2. yarışma hakları başlayacaktır. Hava muhalefeti veya organizasyonel sebeplerden dolayı yüksek hakem heyeti tarafından kategori üstü kuralları çerçevesinde yarışmacıların 2. Yarışma hakkı iptal edilebilir.
Anlayışınız için teşekkür eder, başarılar dileriz.
Program