Sistem Hakkında Genel Bilgilendirme

02/02/2024 22:09:55

Herkese merhaba,
ODTÜ Robot Günleri bilgilendirme ve kayıt websitesine hoş geldiniz. Aşağıda sistem hakkında genel bilgilendirme, robot ve takım kayıtları gibi konuları kendi alt başlıklarında bulabilirsiniz.

Kullanıcı Kaydı

Sisteme kullanıcı olarak kayıt olmak için sitenin sağ üstünde bulunan Kayıt tuşuyla kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt sırasında verdiğiniz bilgileri daha sonra sistem içinden de değiştirebilirsiniz.
Eğer daha önceden bir UORG hesabınız varsa ve şifresini hatırlamıyorsanız, sistemde bulunan şifreyi sıfırla tuşuyla (Giriş -> Şifremi sıfırla) şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
Hem kayıt, hem de şifre sıfırlama aşamalarında email hesaplarınıza email gönderilmektedir. Eğer mail almakta sıkıntı yaşıyorsanız teknik@odturobotgunleri.org.tr adresiyle iletişime geçebilirsiniz.
Her kullanıcının kendine ait 6 haneli kullanıcı kodu bulunmaktadır. Etkinlik günü geldiğinizde lütfen kullanıcı kodunuzu bildiğinizden emin olunuz.

Takım Kaydı

Sistemde istediğiniz kadar takım oluşturabilir, takımlara istediğiniz sayıda kişiyi davet edebilirsiniz. Bazı kategorilere takım olarak kayıt olunması durumunda kişi sayısı sınırlaması olabiliyor. Bu durumda sistem bu konuyla alakalı bir hata mesajı gösterecektir.
Her takımın 6 haneli bir takım kodu bulunmaktadır. Yarışmaya gelmeden önce bu kodu bildiğinizden lütfen emin olunuz.
Takımlar sadece takım kaptanları tarafından yönetilebilmektedir. Eğer takım kaptanlığını başka birine devretmek istiyorsanız bu konuyla alakalı bir maili teknik@odturobotgunleri.org.tr adresine iletebilirsiniz.
Takımlara üye eklerken hesaplı veya hesapsız üye ekleyebilirsiniz.

Robot Kaydı

Sisteme robot kaydı takım veya kişi üstüne yapılmaktadır. Takım robot kayıtları sadece takım kaptanı tarafından yönetilebilir.
Sistemde bulunan her robotun 6 haneli bir robot kodu bulunmaktadır. Lütfen yarışmaya gelmeden robot kodlarını bildiğinizden emin olunuz.
Robot kaydı yapmak için sisteme öncelikle robot eklemeniz gerekmektedir. İlgili kategoriye robotu ekledikten sonra "20. UORG'ye Kayıt Yap" tuşu aktif olacaktır. Robotu ekledikten sonra bir de robotu 20. UORG'ye kaydetmeniz gerekmektedir.
Daha önceki senelerde kaydettiğiniz robotları yönetebilir, 20. UORG'ye de kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz robotlarda düzenleme yapabilmeniz için daha önceki bir UORG'de yarışmamış olmaları gerekmektedir.
Sistem kullanımı hakkında herhangi bir sorunuz olması durumunda bize teknik@odturobotgunleri.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
UORG ailesi olarak yarışmada başarılar dileriz.